İnovasyon

İnovasyon

2005 yılından beri Ürün Tasarım ve Ürün Geliştirme çalışmalarımız ile farklı sektörlere yapılan binlerce projeden oluşan tecrübelerimiz yeni projelerde bize  yaratıcı fikirler ve farklı yaklaşımlar ile ürünlere yenilikler katmaktayız. İnovasyon yöntemleri olan Triz ve 3P yöntemlerinin metodolojisi ile yaratıcı fikirler ve yenilikler ürün tasarım prosesinde kullanılmaktadır. Bu yöntemler ile problem çözme, kök neden analizi uygulamalarımız ürünlerin daha yaratıcı sorunsuz ve zamanında piyasalara sunulmasını sağlamaktadır. Yaratıcılığın ilk aşaması inovasyon yaklaşımımız  problemsiz tamamlanan projelerin getirdiği tecrübeye dayanmaktadır. Çok farklı sektörlere yaptığımız projelerde fonksiyon, malzeme, üretim yöntemi, montaj ve bakım problemlerinin çözümleri bizlere mükemmel ürünün geliştirmesinde yardımcı olmaktadır.

Geriye Dönük Mühendislik tecrübelerinin firmamıza katmış olduğu tasarım, üretim, planlama ve süreç geliştirme deneyimlerini ürün ve ürünün hayat sürecine uygulamaktayız. Böylece yenilikçi fikirlerin inovasyon olarak yansıması sağlanmaktadır. Üretilebilirlilik, montajlama, bakım ve tamir kolaylığı ve sürdürebilirlilik ürünün temel özelliklerini oluşturmaktadır. Tersine mühendisliğin getirdiği bir kolaylıkta hangi problemlere hangi yaklaşımları ile çözüm bulunacağının bilinmesidir. Bu inovasyon uygulamalarında ileri seviyede yenilikci fikirlerin oluşmasını  sağlamaktadır. Tasarımdaki bu yaklaşımlarımız ürünün pazarlanmasına inovatif yaklaşımlar sağlamaktadır.

Üretimde ve tasarımda yalın uygulamalarımız üretiminde sorunsuz olarak ilerlemesini sağlamaktadır. Firmamızda kullanılan yalın çalışmaları Boeing firmasının geliştirdiği ve uyguladığı yöntemlere dayanmaktadır. Bu sayede savunma ve havacılık sektörleri ile eş güdümlü çalışmalar sağlanmaktadır.

Tasarımda inovasyon : TRIZ

Bir ürünün tasarım çalışmasının başlangıcında konsept geliştirme aşamasında inıvasyon çalışmalarına başlanılır.  Konspet tasarımda veya ürün geliştirme aşamasında TRIZ yöntemi inovasyon çalışmalarına yön vermektedir. Bu yöntemin getirdiği yaklaşımları, yenilikçi fikir oluşturma yöntemleri TRIZ in çelişkiler tablosu yardımı ile geliştirilir. Bu tablonun gerçek bir projeye doğru uygulanması veya önerdiği yöntemlerin doğru yönlendirmesi ancak tasarım ve imalat tecrübesi olan bir ekip çalışması ile gerçekleşebilir.

Ürünün üretim yöntemleri, malzeme seçimi, mekanizma ve form tasarımları, montaj, bakım ve tamir kolaylığı inovatif yaklaşımlar ve TRIZ ile disiplinli bir çerçevede gerçekletirilmektedir. İnovasyon sadece tasarımda değil ürünün hayat döngüsü boyunca karşılaşacağı tüm aşamalarda kullanılmaktadır. Bu sürdürülebilir piyasa payı yüksek ürünlerin geliştirilmesini sağlamaktadır.

18.11.2023
297
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba - Hi !
Size nasıl yardımcı olabiliriz ? I’m happy to help ?
1