Tersine Mühendislik Metodolojisi

Tersine Mühendislik Metodolojisi

Ürün geliştirme var olan bir ürünün güncellenmesi, maliyetinin düşürülmesi, rekabet gücünün arttırılması, piyasa ömrünün uzatılması, kıyaslama esaslı kullanımı gibi benzeri amaçlar için tasarım ve üretim bazlı ürünün üzerinde yapılan geliştirme çalışmaları olarak tanımlamaktayız. Ürün geliştirme piyasada mevcut olan ürünlerin incelenerek daha gelişmiş özelliklere sahip yeni bir ürünün oluşturulmasıdır. Ürün geliştirme çalışmalarını tersine mühendislik metodolojisini kullanarak yapmaktayız. Tersine mühendislik metodolojisi uygulanarak yapılan çalışmalarda parçanın fiziksel özellikleri, malzeme, dayanım, üretim yöntemi ürünün kimliğini oluşturan tüm alt yapısı incelenmektedir.  Ürün Geliştirme stratejileri çalışmalarımıza buradanerişebilirsiniz. Tersine Mühendislik metodolojisi nedir kısaca özetleyelim.

Tersine mühendislik metodolojisi nedir ?

Tersine mühendislik metodolojisi ürünün ve/veya alt parçalarının fiziksel, mekanik, fonksiyonel ve üretim yöntemlerinin şifrelerini çözmede kullanılmaktadır. Tersine mühendislik çalışmaları şirketin hedefleri doğrultusunda yönlendirilip planlanmaktadır.  Böylelikle yapılacak olan incelemelerin ve mühendislik çalışmasının detayları belirlenmektedir. 2005 yılında beri 100,000 saatten fazla tersine mühendislik ve ürün geliştirme stratejileri ve projeleri gerçekleştiren Defne Mühendislik edindiği tecrübeler ile çok daha yüksek kaliteli projeleri uygun maliyetler ile gerçekleştirmektedir. Tecrübenin kazandırdığı deneyimlere dayanarak projelerin hedeflerine ulaşmasında müşterilerine yönlendirici tamamlayıcı ve destek veren biz süreç izlemektedir.

Yapılan tersine mühendislik çalışmaları sonucunda ürünün eksik, kuvvetli, zayıf yanlarının belirlenmesi yanı sıra geliştirme fırsatları da çok daha net olarak belirlenmektedir. Elde edilen bilgiler geliştirme aşamasında hangi problemlerin nasıl aşılacağı konusunda da yardımcı olmaktadır. Geliştirme fırsatları rakiplerin avantajları ve yeni avantajların nasıl yakalanacağı bu aşamada belirlenmektedir.

Ürün geliştirme stratejisi  nedir ?

Ürün geliştirme aşamasında ürünün hedef kitlesi ve adedine bağlı olarak belirlenen üretim yöntemlerine uygun tasarım çalışmaları yapılır. Tasarım ve geliştirme çalışmalarında  kullanıcı isteklerini karşılayan üretime uygun ürün geliştirilmesi yapılmaktadır.

Tasarımların üretime uygunlukları toleransların oluşturulması üretim yöntemi detayları, dokümantasyonunun oluşturulması, ince detaylı ve kaliteli bir çalışma ve tecrübe gerektirmektedir. Bu çalışmaların tecrübeli bir ekip tarafından yapılması ürünün olası problemlerinin aşılmasında büyük katkı sağlamaktadır. Üretimin hatasız bir şekilde ilk seferde herhangi bir problem ile karşılaşmadan başlaması sağlanmaktadır.

Defne mühendislik olarak gerek tersine mühendislik gerekse ürün geliştirme çalışmaları ürünün seri üretime sorunsuz geçmesine kadar takip edilmektedir. Bu yaklaşımımız müşterilerimizin her projelerinde beraber çalışmamızı sağlamaktadır.

18.11.2023
365
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba - Hi !
Size nasıl yardımcı olabiliriz ? I’m happy to help ?
1